EIGIRDO SCINSKO TAPYBOS PARODA "ABSTRAKTUS PASAULIS"

2015 12 10

Eigirdas Scinskas: „Vizualiniai menai lydėjo mane visą gyvenimą. Nuo mažens į rankas paimtas fotoaparatas nubrėžė aiškią mano, kaip menininko, kūrybos liniją, ir, atrodytų atsitiktinai, nuo 2003 metų fotografija tapo pagrindiniu mano darbu. Mados ir nuotakų portretų fotografavimas Italijoje, Prancūzijoje, Pietų Afrikoje, Amerikoje suteikė galimybę pamatyti ir pajusti skirtingas kultūras, pažinti kosmopolitiško mąstymo asmenybes, aplankyti galybę didžiausių šiuolaikinio meno muziejų bei parodų visame pasaulyje. 

Prieš kelerius metus pajutęs didžiulę aistrą tapybai, pradėjau tapyti – tai, ką jutau, tai, ką man įkvėpė pasaulio patirtys ir matyti vaizdai. 
Šiuolaikinis menas ir abstrakti tapyba – tai individualumas, kuriam neturi įtakos aplinkos trikdžiai. Man stipriai imponuoja tai, kad studijoje esu tik aš, pasiruošta drobė ir spalvos. Gryna kūryba, polėkis ir dabarties jausmas. Dažnai pradedu tapyti turėdamas tik idėją, patirto atsiminimo vizualizacinę spalvą ir nežinau, koks bus baigtas paveikslas. Spalva yra esminis paveikslo elementas, o pagrindinė idėja ir yra jos emocinio poveikio perteikimas. 
Dažnai užduodu sau klausimą, ar tai menas? Bet šiuolaikinėje visuomenėje darosi vis sunkiau atsakyti, kas yra kas, o tuo labiau – kas yra menas, 
kur dažnai viename vienete maišosi chaosas ir harmonija."

Eigirdas Scinskas gimė 1974 m. Kaune. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Paroda Pylimo galerijoje veiks iki sausio 9 d.