Tapybos paroda "TRADICIJOS GALIA"

 Gerbiamieji,

Nuo  kovo 16 d. Pylimo galerija dėl mūsų šalyje paskelbto karantino įprasta tvarka neveiks.
Galerijos lankymas ir Lino Gelumbausko tapybos paroda vėl tęsis, kai sulauksime palankesnių žinių apie nelemto viruso atsitraukimą ar jo įveikimą. O kol kas dirbsime nuotoliniu būdu.
Maloniai prašome nepamiršti mūsų, lankyti galerijos ekspoziciją tinklalapyje
  http://pylimogalerija.lt/lt/ekspozicija
sekti galerijos naujienas mūsų FB paskyroje 
  https://www.facebook.com/Pylimo-galerija-151444811621262/

Dėl kūrinių įsigijimo ir privačių apsilankymų galerijoje prašome kreiptis telefonu arba elektroniniu paštu. Mūsų kontaktai  čia: 
  http://pylimogalerija.lt/lt/kontaktai

Linkime Jums geros sveikatos ir sėkmės!

* * * * *


2018 02 13

Tradicijos galia

Parodoje pristatoma įspūdinga, spalvinga mūsų dienų  tapyba, kuri gerbia praeities palikimą. Lietuvoje greta kitųnaujausių kūrybos  apraiškų tapyboje gyva Paryžiaus mokyklos tradicija ir kitos figūratyvinio meno atmainos, kuriose dailininkas improvizuoja gamtos formas. Gyvename epochoje, kuri atvira visoms kultūroms ir tradicijoms.

Ekspozicijoje dominuoja Paryžiaus mokyklos tęsėjai, susiejęsavo veiklą su Individualistų grupe: klasikai, išėję anapilin –J. Čeponis, L. Tuleikis ir  originalūs nenuilstantys improvizuotojai – A. Stasiulevičius, R. Bičiūnas, J. Daniliauskas, ekspresyvūs romantikai – P. Gudaitis, S. Teitelbaumas. Šalia jų – lyriškos gamtos nuotaikos  puoselėtojas, perėmęs impresionizmo oro virpesių žavumą, suradęs savitą,turtingų atspalvių sidabriškai žalsvąkoloritąA. Beinoravičius. Ir skirtingai priartėję prie abstakčios tapybos, pamėgę mene ženklinę raišką – V. Lingys ir V. Ajauskas. V. Lingiui imponuoja beribės erdvės, nūdienos žmogui artimas begalinio kosminio pasaulio įspūdis, o V. Ajauskui svarbu abstrakčioje erdvėje ritmiškai išsidėstę  dekoratyvūs konkrečiųdetalių, raidžių tekstoir vaizdų prasmingi ženklai.

Aukštas profesionalus parodos kūriniųlygis, minties ir raiškos darna verčia susimąstyti,kad tradicinėtapyba gali būti gyvybinga ir reikalinga žmogui šiais laikais.

Dr. Nijolė Tumėnienė